Erősen kezdett ma a Parlament, nekem nem fér a fejembe, hogy mi motiválja a politikusokat, amikor szavaznak. Az mindenesetre kiderült, hogy szakmai érvek nem nagyon.
Miért gondolják például, hogy jó az országnak, ha június óta nincs főbírója? Vajon mit akarnak azzal üzenni, hogy a második olyan jelöltet szavazzák le, aki ellen nem merült fel szakmai kifogás? Nem tartják fontosnak az igazságszolgáltatás intézményrendszerét? Nem fontos betartatni az általuk hozott jogszabályokat? Felelőtlenségnek tartom, hogy kivárják a Legfelsőbb Bíróság (egyébként rendkívül elkötelezett) elnökhelyettesének 70. születésnapját, és talán akkor, de persze akkor sem biztos, hajlandóak lesznek főbírót választani. A demokratikus intézményrendszer alapjait fenyegeti a Parlament igazságszolgáltatáshoz való hozzáállása. Messzemenőkig egyetértek Fleck Zoltánnal, nagyon nagy baj van, ha a főbírói posztról való döntést holmi politikai csatározásokra használják politikusaink, immár háromnegyed éve. Nem olyan hatékony a jogszabályok végrehajtása Magyarországon, hogy ezt megengedhetnénk magunknak.
A közbeszerzési törvény módosítását viszont megszavazták. A cél az volt, hogy egyszerűsítsük a rendszert, hiszen a túlbonyolított szabályozás rengeteg kiskaput eredményez. Az új törvény részben teljesítette ezt a kívánalmat, hiszen csökkentette a rezsimek számát. Ugyanakkor a joganyag bonyolultsága nem csökkent jelentősen, az eddigi trükkök nagy része éppen ugyanúgy alkalmazható, és továbbra is nehéz lesz szankcionálni egy-egy nem megfelelő kiírás felelősét. Szakmailag a törvényjavaslat részben megállta a helyét, a módosító indítványok viszont még komplikáltabbá tették. Mindezek ellenére, ez a törvényjavaslat átcsúszott a Parlamenten, még ha minimális többséggel is, de elfogadták.
És ma még csak hétfő van, ki tudja, mit hoz még a hét.
2008. december 8., hétfő
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
1 megjegyzés:
Kedves Noémi!
Sajnos a bejegyzésed mindkét bekezdésével szívből egyet kell értsek.
Sajnálom, hogy a Parlament képtelen az államfő jelölteit megszavazni. Bár úgy vélem, hogy ha már így alakult a rendszer, talán érdemes lenne mindegyik félnek elgondolkodnia, hogyan tudná ezt feloldani, pl. az államfő egyeztet előzetesen (ha csak protokollárisan is), a képviselők meg, mondjuk, látják a szakmaiságot is, és gondolkodnak mielőtt megnyomják a szavazógombot. De hát ugye mi egy gazdag és büszke ország vagyunk!
A közbeszerzési törvényhez meg csak annyit, hogy egyszer szeretném látni, amikor a jogszabályalkotó maga is megpróbálja értelemszerűen használni! háááát...
ja, és a harmadik bekezdéshez! és ma tényleg még csak hétfő volt..
kitartás!
N.
Megjegyzés küldése