2009. április 22., szerda

Csak kapkodom a fejem,

hogy milyen tempóban alakulnak a dolgok, és azon aggódom, hogy mennyire sikerül jól kommunikálni az álláspontunkat. Mert egyszerre rengeteg üzenetet kell átadni, és félő, hogy ha ez nem sikerül, akkor valami politikai bandának néznek minket.

Pedig neeeeem, neeem, neeeem, én biztos, hogy oda nem szeretnék keveredni!!!

Először jelölnek egy gazdasági minisztert, aki kartellezett. Ez szerintünk nem túl jó üzenet, szóvá tesszük, és láss csodát, a miniszter-jelölt visszalép. Most pedig mindannyiunk legnagyobb meglepetésére azt a Varga Istvánt jelölik gazdasági miniszternek, akivel tegnap este a brit követség új kereskedelmi attaséját bemutató fogadáson lánya közelgő névnapjáról beszélgettem. Titkot tartani, úgy tűnik, tud:)

István Tanácsadó Testületünk tagja, stratégiai döntéseket segít meghozni - ingyen. Ha miniszter lesz belőle, értelemszerűen meg kell válnunk tőle. Jelölésével jön a sokpontos összeesküvés-elméleti kérdés: vajon nem azért szólalt-e fel a TI az előző jelölt ellen, mert a saját emberét akarta benyomni a kormányba?

Megtisztelő feltételezés, hogy ekkora hatalmunk lenne, de nincs. Az előző jelölt nem a TI, hanem az általa vezetett céghez kapcsolódó kartellügyletek miatt mondott le. Azt pedig azért csak nem gondolja senki, hogy öt éve azért kartellezett, hogy most István lehessen a miniszter. Persze, az igazán okosak, erre is biztos találnak magyarázatot:)

A lényeg, szerintünk, ez:
ne legyen kormánytag olyan személy, aki vagy aki által vezetett cég ellen jogerős elmarasztalás született közpénzek felhasználásával kapcsolatban.

1 megjegyzés:

Janzsó Tibor írta...

Kedves Noémi,
reményeim szerint megjegyzésem éppen a TI szándékainak félreérthetetlen közvetítését segíti. Arra az esetleges vádra, hogy a TI "saját" érdekből küzdött egy korrupt személy miniszterré válása ellen, blogjában Ön logikailag tévesen válaszol. Az "ellenfél" hibájának sem időpontja, sem egyéb körülményei nem teszik elképzelhetetlenné a vád feltételezését. Véleményem szerint a TI-nek nem úgy kellene védekeznie, hogy tagadja olyanféle igyekezetét, hogy általa érdemesnek tekintett személyeket szeretne pozícióba juttatni, ezzel nem a fő céljára áldoz erőt, és eltereli a figyelmet a mondanivalójáról. Demokratikus viszonyok között egy szervezet sem válik "politikai bandává" csupán attól, hogy részt vesz a pozíciókért folytatott versenyben, ha ilyen szándékait tiszta demokratikus eszközökkel teszi. Ha az IT nem akar részt venni ebben a versenyben, akkor erről célszerűbb egy tárgyilagosabb kijelentéssel tájékoztatni a közfigyelmet, és csak akkor bizonygatni bármit, ha van bizonyíték. (indíttatás hiányára meglehetősen nehéz bizonyítékot találni) A blog másik mondataiban Ön helyesen utal az IT tiszta szándékaira, és arra, hogy természetesen az új miniszter megválik IT Tanácsadó Testületétől, még mielőtt bármilyen összeférhetetlenségi probléma felmerülhetne. Bár az utóbbi is fölös védekezés, ha szóba sem jöhet, hogy a TI-ben magántulajdont érintő pénzügyi érdekeltségek lehetnek. Remélem így van, és az IT ebben is alapozhat az ártatlanság vélelmére.
Tudom, a blogja könnyedebb hangvételű a válaszomnál, de remélem segíthetek abban, hogy hivatalos nyilatkozataiba ne kerüljenek támadható elemek.
Tisztelettel
Janzsó Tibor